فیزیوتراپی در منزل شهر سنندج

هزینه، مزایا و خدمات فریوتراپی در منزل سوژین

خدمات فیزیوتراپی در منزل سوژین

مرکز پزشکی پرستاری سوژین در سنندج، بزرگترین مرکز مراقبت های بهداشتی درمانی در منزل در استان کردستان است که از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز نموده است. سوژین اکنون یکی از بزرگترین مراکز مراقبت در منزل در کشور است که تمامی خدمات پزشکی و بهداشتی، از خدمات معمول پرستاری، تا سونوگرافی در منزل، ویزیت پزشک عمومی، ویزیت پزشک متخصص، آزمایش در منزل و خدمات مامایی را ارائه می نماید. واحد فیزیوتراپی در منزل در سنندج، از مرداد ما ۱۴۰۱ در سوژین با تمام توان آغاز به کار نموده است.

ارزیابی تخصصی بیمار و تشخیص دقیق بیماری آنان اصلی‌ترین جزء درمان در فیزیوتراپی است. اگر ارزیابی صحیح انجام شود و اختلالات به درستی تشخیص داده شود، این امر نقش مهمی در درمان و بهبودی بیمار دارد. ما در بخش فیزیوتراپی مرکز سوژین ابتدا توسط مدیر واحد فیزیوتراپی و پزشک مرکز به ارزیابی بیماران می پردازیم و با تعیین برنامه درمان، مراحل درمان به ترتیب آغاز می گردد.

فیزیوتراپی در منزل سنندج

فیزیوتراپیست ها متخصصانی هستند که به بیماران در جهت بازیابی حرکت کمک می کنند. فیزیوتراپیست ها به علت درک بهتری که از نحوه فعالیت بدن دارند و همچنین آموزش هایی که برای ارزیابی، تشخیص و درمان ناتوانی ها جسمی و حرکتی دیده اند می توانند تشخیص های دقیقتری را برای بیماران انجام دهند و همچنین به سبب آموزش های تخصصی که در توانبخشی دیده اند، می توانند به بیماران در کسب مجدد توانایی حرکتیشان کمک کنند. گاهی اوقات فیزیوتراپی جنبه پیشگیری نیز دارد و می تواند برای پیشگیری از آرتروز و برخی از معلولیت‌های حرکتی استفاده شود. همچنین گاهی فیزیوتراپیست ها، هدفشان انجام توانبخشی برای بیمارانی است که از پارکینسون، هانتینگتون، انواع فلج، سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس (MS) و فلج مغزی (CP) رنج می برند.

محیط کلینیک ها و بیمارستان ها دارای استرس بسیار زیادی برای بیماران و همراهان آن‌ ها ایجاد می کند، که می تواند برای بیماران بسیار آزار دهنده باشد. خدمات فیزیوتراپی در منزل تا حدود زیادی می تواند این مشکلات را کاهش دهد. امروزه سال هاست که مراکز درمانی خدمات فیزیوتراپی را به شکل آسان تر و به صرفه تری در منزل، ارائه می دهند واین امر به مدیریت بهتر زمان و مراقبت های شخصی کمک می کند و باعث می شود روند بهبودی سریعتر طی شود.

برای انتخاب یک فیزیوتراپیست خوب در منزل در سنندج ( فیزیوتراپیست خانم یا فیزیوتراپیست آقا ) چند نکته مهم را باید در نظر داشته باشید:

  • فردی که به عنوان فیزیوتراپیست به شما معرفی می شود، حتما باید فارغ التحصیل دانشگاهی رشته ی فیزیوتراپی باشد. متاسفانه گاهی مشاهده می شود برخی از افراد غیر متخصص در زمینه فیزیوتارپی ( مثلا تکنسین های توانبخشی و پرستاران ) خود را به عنوان متخصص فیزیوتراپی معرفی می کنند و آسیب های جدی را به بیمار وارد می کنند. از همین رو تمامی افرادی که از طرف شرکت سوژین برای امور فیزیوتراپی نزد شما اعزام می شوند، نه تنها فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته فیزیوتراپی هستند، بلکه همگی از نیروهای کارآزموده و متبحر فیزیوتراپی هستند. همچنین شما می توانید برای حصول اطمینان از این موضوع، کارت عضویت در سازمان نظام پزشکی فیزیوتراپیست را مشاهده کنید.
  • سنندج از نظر تعداد مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی وضعیت نسبتا مناسبی دارد. لذا پیدا کردن ارزان ترین خدمات فیزیوتراپی در سنندج  که متناسب با نیاز بیمار باشد، کار دشواری نیست. با این وجود هزینه های فیزیوتراپی همچنان هزینه های بالایی هستند. لذا شما می توانید از خدمات پرداخت اقساطی سوژین به عنوان تنها مرکز فیزیوتراپی در استان استفاده نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره ۳۳۲۸۷۷۸۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایای فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در منزل که امروزه در سنندج توسط مرکز پزشکی پرستاری سوژین انجام می شود، دارای مزیت‌های بسیار قابل توجهی می باشد.در زیر به برخی از مزیت های فیزیوتراپی در منزل اشاره می کنیم:

۱) شما می توانید زمان جلسات را در وقت‌های آزاد خودتان تعیین کنید و نه در زمان های آزاد کلینیک

۲) بیمار می تواند محل مناسب و مطلوب خود را در منزل از نظر راحتی، خصوصی بودن، روشنایی، ساکت و دمای مناسب انتخاب کند و دیگر نیازی به رفت‌وآمد تا کلینیک های درمانی نخواهد داشت.

۳) بیمار می تواند پس از جلسه‌ی درمانی استراحت کند و به بدن خود فرصت بازتوانی  ( ریکاوری ) بدهد.

۴) زمانی که فیزیوتراپیست به خانه بیمار می‌آید، بستگان بیمار می توانند به درمان بیمار کمک کنند.

۵) همراهان بیمار می توانند در ضمن کار توسط متخصص فیزیوتراپی برای اقدامات بعدی آموزش بینند.

هزینه فیزیوتراپی

تعداد بسیار زیادی مراکز فیزیوتراپی در منزل در سنندج وجود دارد که هرکدام از آن ها خدمات بسیار متنوعی مانند دیاترمی، لیزر پر توان، لیزر کم توان، مگنت، CPM، دراي نیدلینگ، دراي نیدلینگ با تحریک الکتریکی، تیپینگ، ویبراسیون تمام بدن، شوك ویو ( شاک ویو ) ، نوروفیدبک و … ارائه می کنند.

هزینه فیزیوتراپی بنابر خدماتی که بیمار دریافت می کند و اینکه چند ناحیه از بدن درگیر می باشد، متفاوت است. بر این اسا تعرفه هرجلسه فیزیوتراپی در منزل از ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان متفاوت است. از سویی ممکن است برای برخی از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه نباشد یا محدودیت‌های سقف پرداخت بیمه‌ای پرداخت هزینه ها را برای آنها دشوار کند. از این رو تمامی این عوامل می توانند باعث تغییر هزینه های فیزیوتراپی در منزل شود. با این وجود، تمامی تعرفه های فيزیوتراپی به صورت سالانه توسط ستاد نظارت بر تعرفه های پزشکی اعلام می گردد. برای دریافت تعرفه های دقیق و مشاروه، می توانید با شماره‌ی ۰۸۷۳۳۲۸۷۷۸۹ تماس بگیرید.

از حقوق مشتریان و بیماران این است که قسمتی از هزینه را با ارائه فاکتور و یا گواهی بیمه با مهر مرکز پزشکی پرستاری سوژین از بیمه‌های تأمین اجتماعی و سایر بیمه‌ها دریافت کنند. مرکز پزشکی پرستاری سوژین، تمامی همکاری ها از جمله صدور فاکتور معتبر و نوشتن نسخه، در راستای دریافت هزینه های بیماران را ارئه می کند.

پرداخت قسطی برای فیزیوتراپی

مرکز پزشکی، پرستاری سوژین، تنها مرکز مراقبت در منزل استان کردستان است که جهت ارائه خدمات درمانی آسان تر به بیماران از پرداخت قسطی به صورت چک های میان مدت استفاده می کند. به همین دلیل همه بیمارانی که به هرنحوی به سبب مسائل مالی فکر می کنند که ممکن است از دریافت خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی محروم بمانند می توانند با پرداخت قسطی، تا ۳ برابر طول دوره درمان از خدمات درمانی خود بهره بگیرند. به عنوان مثال اگر فردی در طول ۲ ماه ، ۶ میلیون تومان خدمات دریافت کند، می تواند این ۶ میلیون تومان را به صورت ۶ چک ۱ میلیون تومانی در ۶ ماه متوالی پرداخت کند. برای راهنمایی بیشتر، می توانید با شماره ۰۸۷۳۳۲۸۷۷۸۹ با سوژین تماس حاصل فرمایید.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

بیماران خانم که نیازمند فیزیوتراپی هستند به خاطر حساسیت های شخصی و حریم خصوصی مایل اند که فیزیوتراپ آن ها خانم باشد. به همین علت مرکز سوژین برای ویزیت فیزیوتراپ در منزل در سنندج از فیزیوتراپ های خانم در تیم خود استفاده می نماید.

 

چه خدماتی در فیزیوتراپی ارائه می شوند؟

مجموعه ی وسیعی از خدمات فیزیوتراپی، شامل فیزیوتراپی آرتروز مفاصل، فیزیوتراپی ام اس، فیزیوتراپی  پارکینسون، فیزیوتراپی پیچ خوردگی مچ پا، فیزیوتراپی تاندونیت ، فیزیوتراپی شانه، فیزیوتراپی دیسک کمر، فیزیوتراپی زانو، فیزیوتراپی ساق پا، فیزیوتراپی بیمار ام اس، فیزیوتراپی سکته مغزی، فیزیوتراپی ضایعات نخاعی، فیزیوتراپی درد کمر، فیزیوتراپی کمر، فیزیوتراپی گردن، فیزیوتراپی سندروم تونل کارپال ، فیزیوتراپی سندروم تونل گایان ، فیزیوتراپی ضایعات نخاعی، فیزیوتراپی مشکلات دیسک های بین مهره ای ، فیزیوتراپی تنگی کانال نخاعی ، فیزیوتراپی کمر، فیزیوتراپی دیسک گردن، فیزیوتراپی لیز خوردگی مهره و سایر انواع فیزیوتراپی.


الکتروتراپی 

یکی از مهم ترین دستگاه های درمانی در فیزیوتراپی، دستگاه الکتروتراپی است. دستگاه الکتروتراپی به وسیله امواج الکتریکی مشکلات مختلفی از جمله دردها و گرفتگی های عضلانی را کاهش می دهد. امروزه دستگاه های الکتروتراپی به صورت پرتابل نیز وجود دارند و می توان از آن برای الکتروتراپی در منزل استفاده کرد. الکتروتراپی امروزه یکی از فناوری های مهم در فیزیوتراپی است که می توان به وسیله آن بسیاری از مشکلات از جمله کمردردها، دردهای مفصلی، عضلانی، قاعدگی و … را بر طرف ساخت.

 

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی روش درمانی نسبتاً طولانی برای درمان اختلالات آناتومیکی و اسکلتی عضلانی می باشد. بنابراین با توجه به شرایط سخت سالمندان در جابه جایی و حمل و نقل، مراجعه همه روزه، نوبت‌ دهی های طولانی و نامنظم به مراکز درمانی برای آن‌ها کار را دشوارتر می کند. در چنین شرایطی، بهترین پیشنهاد برای طی کردن روند درمان بدون مراجعه به کلینیک، انجام فیزیوتراپی در منزل است. به همین خاطر مرکز پزشکی پرستاری سوژین، امکان ویزیت و انجام فیزیوتراپی در منزل در سنندج را برای سالمندان فراهم نموده است.