مراقبت و درمان انواع زخم

مراقبت و درمان تخصصی و کلینیکی انواع زخم های حاد و مزمن

زخم به معنای هرگونه از آسیب، جراحت و یا تخریب بافت زنده است، به دنبال علت های مختلف رخ می دهد. زخم ها انواع مختلفی دارن که ناشی از علل مختلفی با شدت وخامت مختلف هستند. بعضی از زخم ها خفیف هستند ، مانند زخم سوختگی های سطحی و یا بریدگی های سطحی اما بعضی از خم ها ممکن است به شدید و عمیق باشند، مانند سوختگی های درجه 3 و زخم پای دیباتی که می تواند باعث از دست دادن عملکرد کل اندام، بافت یا سلول ها شوند.

استفاده از آخرین روش های درمانی روز دنیا در درمان زخم، از جمله روش هایی مانند وکیوم تراپی، اوزون تراپی، استفاده از ژل اوزون، انواع روش های مدرن دبریدمان، سلول درمانی و  PRP از جمله روش هایی است که در مرکز پزشکی پرستاری سوژین برای درمان زخم در سنندج استفاده می شود.

مرکز پزشکی و پرستاری در منزل سوژین، به عنوان اولین و بهترین مرکز مراقبت در منزل استان کردستان، از 2 سال قبل مفتخر است که امکان درمان زخم بیماران خود را در خانه فراهم آورده است و در این مدت موفق به درمان موفقیت آمیز بیش از 100 بیمار مبتلا به انواع زخم های عارضه دار از جمله زخم بستر، زخم پای دیابتی، زخم های ناشی از سوختگی و … شده است. 

همچنین ما مفتخریم که در دریافت هزینه های درمانی، همان تعرفه های درمانی مراکز مراقبت از زخم را دریافت می کنیم و تنها هزینه ی اضافه ای که از بیماران دریافت می گردد هزینه ی ایاب و ذهاب پرسنل است. بنابراین بیماران ما می تواننند با خیال راحت، بدون پرداخت هزینه های ناشی از بستری، بدون نیاز به جابه جایی بیماران و بدون نیاز به حتی یک روز بستری بیمارستانی و بدون پرداخت هزینه ی اضافه بیماارن نیازمند مراقبت از زخم خود را در خانه درمان کنند.

بدیهی است که درمان بیماران درخانه بدون هیچ نقصی انجام می شود و  در مواردی که نیاز به سایر درمان های پیشرفته تر  و محیط های درمانی مجهز تر باشد، مرکز سوژین با مراکز مشابه طرف قرارداد بوده و بیماران را به آن مراکز ارجاع می دهد.

در عوض بیماران در فرآیند درمان زخم های خود، بدون نیاز به جابه جایی، خطر عفونت های مکرر، و در محیط اممن خانه خود درمان زخم خود را از اول تا آخر پیگیری ی نمایند.

در زیر شما می توانید نمونه هایی از زخم های درمان شده ی بیماران سوژین را که فرآیند درمان آن ها از صفر تا صد در خانه و محل زندگی آن ها انجام شده است مشاهده بفرمایید

همانطور که مشاهده می کنید بیمار در این مرحله، یک زخم بستر وسیع، با درگیری عمیق پوست و لایه های آن دارد که به شدت عفونی شده است. در ادامه مراحل بهوبود این زخم را می توانید مشاهده کنید.