سرم تراپی

تزریق سرم در سنندج

امروزه بسیاری از داروها را می توان برای اثربخشی سریعتر و نفوذ سریعتر به اندام مورد نظر از طریق عروق و همراه با سرم به بیماران تزریق کرد. برای این کار یک فرد متخصص که معمولا پرستار آموزش دیده تیم درمانی می باشد، ابتدا یک دسترسی عروقی به بیمار ایجاد می کند. یعنی سوزن یا آنژیوکت را وارد رگ بیمار می کند و با چسب های نواری مخصوص پزشکی، آن را در جای خود فیکس می کند و سپس سرم مورد نظر خود را به آن وصل می کند و با تنظبم تعداد قطرات آن را وارد رگ های بیمار می کند.

طی این فرآیند تیم درمانی می توانند همراه با این سرم وصل شده بسیاری از داروهای دیگر را نیز وارد بدن بیمار کنند و نهایتا بسیار سریعتر و آسان تر نتایج درمانی مورد نظر خود را دریافت کنند.

وصل کردن سرم امروزه یکی از ساده ترین فرآیند های درمانی است که توسط کادر درمانی انجام می شود و معمولا هیچ عارضه ی خاصی به همراه ندارد. در گذشته وصل کردن سرم و سرم درمانی تنها در مراکز درمانی و اورژانس های بیمارستانی امکان پذیر بود و این باعث می شد که بیماران در بیاری از موارد از امکان سرم درمانی محروم شوند. چراکه جابه جا کردن بیمار تنها برای یک سرم درمانی ساده در بسیاری از موارد مقرون به صرفه نبود.

اما مرکز پزشکی پرستاری در منزل سوژین در سنندج مفتخر است که این امکان را برای بیماران خود فراهم نموده است. وصل کردن سرم در سنندج توسط مرکز ما اکنون بیش از 10 ها هزار بار طی چند سال اخیر انجام شده است و ما مفتخریم که این خدمات را بدون حتی یک مورد شکایت و یا نارضایتی از سوی بیمارانمان به آن ها ارائه داده ایم و توانسته ایم به فرآیند درمان آن ها کمک کنیم.